O mnie

Home / O mnie

Kazimierz Kraczoń

Urodziłem się w Lublinie w 1973 roku. Tu ukończyłem szkołę podstawową i średnią. Następnie rozpocząłem studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów wróciłem do Lublina, gdzie rozpocząłem pracę zawodową współpracując z biurami architektonicznymi, a następnie otwierając własną pracownię architektoniczną, którą wciąż prowadzę.

Równolegle do zainteresowań architektonicznych zawsze towarzyszyło mi zamiłowanie do rysowania i malowania. Rysunek odręczny do dziś jest dla mnie nieodzownym narzędziem w pracy zawodowej, ale również metodą zapisu rzeczywistości i sposobem spędzania wolnego czasu.

To zamiłowanie do rysowania i malowania zaowocowało również otwarciem autorskiej szkoły rysunku i malarstwa, w której od lat przygotowuję młodzież na studia architektoniczne, a także prowadzę plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych.

W swoich akwarelach najchętniej ukazuję piękno rodzinnego miasta, a także wyjątkowość architektury polskiego pogranicza. W sposób szczególny są mi bliskie tematy związane z Roztoczem – pejzaż, drewniane cerkwie, chałupy, kościoły. Lubię pracować w plenerze bo uważam, że właśnie wtedy najlepiej można poczuć atmosferę miejsca z jego niepowtarzalnym światłem, powietrzem, zapachem.

Od wielu lat współpracuję z galeriami w Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Prowadzę plenery malarskie i rysunkowe. Swoje prace prezentowałem też na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych związanych tematycznie z Lublinem i Roztoczem. Jestem członkiem Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Kontakt: artkk@op.pl tel. +48 501 740 930

Facebook: